Žádná uzávěrka přihlášek, žádné startovné, žádný organizační výbor. Parta šesti až osmi kabrioletářů se prostě o víkendech schází v okolí Berouna a Nižboru a vyráží tam, kam se týden předem dohodnou — začíná se po serpentinách Křivoklátska. Jezdí tak od dubna, kdy se dá stáhnout střecha, až skoro do poloviny listopadu.
Nikdo nic neorganizuje na povel a nikdo neplatí nic navíc — každý si hradí svoje. A jak se ukázalo přímo na místě, parta je otevřená i lidem z dopravního podniku.
Tak jsem v Berouně a přibližuji se směrem k Nižboru, abychom odsud vyjeli na adrenalinovou jízdu na Křivoklátsko, do Kařízku. Tam je dobrá restaurace, vynikající jídlo. Snad se příště někdo přidáte k nám.
— Olejár Luboš, cestou na sraz
Rozhovor s organizátorem Vaškem
V cíli, u oběda v Kařízku, se předseda Olejár posadil u stolu k organizátorovi výjezdů Vaškovi.
„Takové parádní výlety, výjezdy — jak dlouho to vlastně pořádáte?“
Tak jezdíme skoro, když se povede, tak jezdíme každou neděli, protože v neděli se nedělá a my si odpočíváme a musíme si užívat života. Takže máme to tady najeté, máme najeté nějaké trasy, které nám vyhovují, jsme na ně zvyklí. Dáme jídlo a pokračujeme dál, dáme kafe, zmrzlinu a pokračujeme zase dál.
„Takže takové výjezdy jako dnešní jsou přes léto pravidelné?“
My začínáme, jakmile začne teplo, takže už třeba od začátku dubna. Když nesněží, neprší, je slušné počasí, stáhneme střechy, maximálně vezmeme šálu a vyrážíme až skoro do poloviny listopadu. Dokonce i v zimě — to je zvláštní, vzácný úkaz. Kabriolet má tu výhodu, že má i topení. Takže ono nahoru na hlavu nefouká a zezdola vás zahřeje. Takže to je to nejmenší.
„A jaký máš typ toho Mercedesu?“
SL 500. Co se motoru týče, má objem 5 litrů, osmiválec, 340 koní. Pokud jde o spotřebu, tak když se jezdí rozumně, tak deset, když nerozumně, tak třináct.
„Dalo by se do budoucna uvažovat o širší nebo delší koloně, kdyby se přidali další nadšenci?“
Není problém, aby se někdo připojil, ale počítejte s tím, že všude se jezdí podle předpisu. V obci padesát, mimo obec devadesát, že se občas někde svezem, ale musí to být rozumné, ať se nikomu nic nestane.
„A kam ještě dneska máte namířeno?“
My si tady dáme oběd a pak si dáme ještě okruh kolem Orlíka a zpátky přes Dobříš, kde si dáme zmrzlinu, a budeme pokračovat do Berouna. Takže ještě tak 120 kilometrů a tak dvě, tři hodinky jízdy, podle rychlosti.
O výjezdech
Neformální parta 6–8 kabrioletářů, jezdí o víkendech od dubna do listopadu po okolí Berouna a Nižboru, cílem bývají serpentiny Křivoklátska. Nevybírá se žádné startovné ani vstup — každý si platí svoje. Otevřeno i lidem z dopravního podniku.
Videa ze srazu
Fotky z cesty (14)









Mercedes CLK 320 Cdi AMG Paket.









































































